Zikir ile Bioenerji

BİO ENERJİ çalışması
image

Bio enerji çalışmasını dua, zikir ile birlikte yapıyorum, salavat çekiyorum ve aşağıdaki gibi kendim ya da Başkasına yönlendiriyorum, esmalar kullanılabilir, bizler zaten birbirimize 1500 yıldan beri sevgi ile dua ederiz göndeririz uzak yakın her dua, zikir bir enerjidir, Allah’ın ismini zikrederken enerji açığa çıkar bu enerji ve nurlar negatif menfi olan Şeyleri temizler, geçmişte hataları silgi ile siler gibi istiğfar da siler (Estağfirullah El Azîm) demek, Fatiha Suresi mesela çakralar üzerinde çok faydalıdır.

Uzaktaki yakınlarıma Arkadaşlarıma istediklerinde dua ile bioenerji gönderiyorum sıkıntısı Rahatsızlığı olan ulaşabilir.

Sorunun ne olduğu, isim, saat tarih ve yer bilgileri mail adresime bildirerek yardımcı olunur 🙏

Bedenimizdeki bio-enerji, belli şartlarda ve zamanda belli organlarımızda toplanır. Görüldüğü gibi, beyin ürettiği enerjiyi günün değişik saatlerinde ihtiyaca göre “otonom sinir sistemi” vasıtasıyla ihtiyaç belirlediği organlara yoğun olarak göndermektedir.

Enerji toplanan organlar,o enerjiyi zamanında kullanmadığı zaman da o enerji zayi olmaktadır. Ancak o organ, ikinci kez enerjiye ihtiyaç duyduğunda, otonom sinir sistemi vasıtasıyla beyne iletmekte, beyin de bu talebi reddetmektedir.

Bir nevi beyin, gönderdiği enerjiyi zamanında kullanmayan organı cezalandırmaktadır. İyi iletişim kurabilen organı da, yoğun enerji göndererek ödüllendirmektedir.

Eğer bedenimizin biyokimyasal, fiziksel ve en önemlisi manevi duygularımız sağlıklı işlerse, beynimiz halihazırdakinden daha fazla bio-enerji üretecek demektir.

Biz meditasyon tekniği ile, beynimizde daha fazla bio-enerji ürettirebiliyorsak, bu fazla enerjiyi de istediğimiz organlarımıza toplayabiliriz (yoğunlaştırabiliriz) demektir.

BİO-ENERJİNİN, KONSANTRASYON TEKNİĞİ İLE
İSTEĞE BAĞLI OLAN ORGANLARDA TOPLANMASI

Zikir, Meditasyon yoluyla, beyne kazandırılan fazla enerji üretme kabiliyeti , beynimizde kesintisiz güç kaynağına dönüşmüştür. Kısacası beynin bio-enerji üretme kapasitesi arttırılmıştır.

Bu nedenle, beynin yeniden fazla bio-enerji üretmesi için (enerjinin açığa çıkması) tekrar-tekrar meditasyon yapmaya gerek yoktur.

Zaman zaman ruhun ve nefsin negatif düşüncelerden arındırılması için uygun yerde ve uygun saatte dua okunması yeterli olacaktır. Fazla bio-enerjiye ihtiyaç olduğunda beyin anında isteğe cevap verecek kapasitede bio-enerji üretecek ve kullanıma sunacaktır.

Bio-enerjinin isteğe bağlı organlarda toplanması iki gruba ayrılır (yönlendirilir);

· Kendi bedenimiz ve organlarımızın ihtiyacında kullanmak amacıyla ,
· Başkalarında oluşan rahatsızlıkların tedavilerinde kullanmak amacıyla ellerimize ve gözlerimize yönlendirilmesi,

BİO-ENERJİNİN KENDİ ORGANLARIMIZA
YÖNLENDİRME TEKNİĞİ

· Sakin mekana geçin,
· Ayakta veya oturun. Bedeninizin düzgün ve simetrik durmasına dikkat edin.
· Gözlerinizi kapatın, (enerji kaybını önleyin)
· Kosatrasyonu bozucu görüntülerden kurtulun,
· Derin nefesler alın. Bilinen duaları ya da zikir, tespih, salavatlardan okuyun
· Beyinde ve bedeninizde yoğun enerji oluştuğunu hissedin,
· Zihinsel olarak bio-enerjiyi ellerinize akıtın, toplayın. Ellerinizi birbirine geçirin.
· Ellerinize topladığınız bio-enerjiyi rahatsız olan kas veya organların bulunduğu bölgeye bastırarak ve masaj yaparak gezdirin,
· Eğer başınız ağrıyorsa, ellerinizi sağdan ve soldan başınızda saçlarınız arasında masaj yaparak gezdirin. Arada her iki elin parmaklarını başın üzerinde birbirine değdirin ki, başta ve ellerde enerji momenti ve girdabı oluşsun,
· Bu masaj uygulaması; baş ağrılarına, göz ağrılarına , yüz ve alın ağrılarına, ense ağrılarına, mide ve bağırsak hazımsızlıklarına, kalça ve bacak araları ağrılarına, ayak ağrılarına uygulanabilir ve çok iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Kendi tüm iç organlarınıza zihinsel olarak bio-enerjinizi akıtabilir, toplayabilirsiniz;

· Yine sakin bir mekana geçiniz,
· Mümkünse yatak veya kanepeye sırtüstü uzanınız. Bedenin simetrik durmasına özen gösterin
· Ellerinizi karın boşluğu üzerinde parmaklar birbirine geçecek şekilde birleştiriniz,
· Gözlerinizi kapatınız,
· Işığı kapatın veya loş bir ışık açınız,
· Derin nefesler alın ve bildiğiniz tüm duaları okuyun,
· Beyninizde ve bedeninizde yoğun bio-enerji oluştuğunu hissedin.
· Bio-enerjinizi zihinsel olarak rahatsız olan organınıza akıtın ve toplayın.
· Ağzınızda oluşan tükürüğü zihinsel olarak yutup, o organa gönderin. Çünkü meditasyon anında en yoğun en saf bio-enerji tükürükte toplanır. Aynı zamanda tükürükte çok yoğun ve etkili, antikor, endorfin ve serotonin salgıları toplanır.

Dua ve meditasyon sırasında en kıymetli salgımız tükürüktür. Onu asla dışarı tükürerek atmayın mutlaka yutun. Hatta vücudunuzda bulunan yara-berelere sürün, olumlu sonuç alacaksınız.
Meditasyon aklın huzurudur, sakinliğidir. Yaşam gücünü yavaşlatmaktır. Aklın huzuru ve yavaşlaması, bedeni sakinleştirir. İçimizi doğaya dönüştürür. Bireysel bilinç ile evrensel bilinci birleştirir.
Kısacası, sağlıklı olmak doğamızın bir parçasıdır. Hastalıklar ise doğadan uzaklaşmaktır.
Meditasyon, bozulan sağlığımızı kendi doğamıza dönüştürür. Çocukken enerjimiz ve paramız az olduğu için doğaldık. Büyüyünce enerjimiz ve paramız olduğundan, yaşamımız hızlanır ve doğallıktan uzaklaşırız.

BİO-ENERJİNİN BAŞKALARINA ŞİFA image
AMAÇLI YÖNLENDİRME TEKNİĞİ

· Sakin bir mekana geçin,
· Ayakta veya oturun (bedeninizin düzgün ve simetrik olmasına dikkat edin)
· Gözlerinizi kapatın,
· Derin nefesler alın,
· Bildiğiniz bütün duaları okuyun,
· Beyninizde ve bedeninizde yoğun enerji oluştuğunu hissedin,
· Zihinsel olarak bio-enerjinizi ellerinize akıtın ve toplayın,
· Her iki elinizi, parmaklarınız birbirine geçecek şekilde birleştirin,
· Ellerinizi tekrar serbest bırakın,
· Hastayı oturtun veya yatırın,
· Rahatsız olan kaslara bastırarak masaj yapın, bunu sık sık tekrarlayın,
· Masajı yaparken içinizden dua okuyun ki, hastada oluşan negatif enerjiler size sızmasın.

Burada anlatılmak istenen, dua okuyarak beyinde ve bedende yeni ve yoğun bio-enerji oluşturup, negatif enerjinin bedenimize sızmasını önlemeyi amaçlamaktır.

Eğer hastalık iç organlarda veya psikolojik bir rahatsızlık ise;

· Bio-enerji eller yerine dile ve gözlere toplanır.
· Hasta ile karşılıklı oturulur. Hasta ile göz teması kurulur. Bakarak sohbet edilir. Hasta bunu bir tedaviden çok sohbet olarak algılaması sağlanır.
· Eğer hasta uzakta ise, enerji zihnimize toplanır ve hastanın gıyabında dua okunarak temennilerde bulunulur. Bu yöntemle kişilerin rahatsızlıkları da tespit edilebilir. Geleceği ile ilgili sınırlı bilgiler sezilebilir, yorumlanabilir.

Müdahale Edilebilir Rahatsızlıklar;

Kanser, sebepli sebepsiz korkular, aşırı depresyon, psikolojik rahatsızlıklar, obsesyon, tikler, takıntı, baş ağrısı, kötü alışkanlıklar, gece kabusları, iş ve sınavsal başarı isteği, ihtiraslar, kinlenme, affetme, insan sevgisi, Anoreksia Nevroza gibi psikolojik hastalıklara müdahale edilerek tedavisi sağlanabilir.

Kısacası psikolojik tüm rahatsızlıklar için, kosantrasyon yoluyla tedavi yapılabilir.
Mikrobik ve bakteriyel hastalıklar içinde, tanı konulmuş ve gerekli ilaç ve hapların daha etkili ve faydalı olabilmesi için, konsatrasyon (dualar) yoluyla tedavi yöntemi, “yardımcı tedavi yöntemi” olarak kullanılabilir.

Ayrıca KAHİRE AKTİF ENERJİ SİSTEMİ UZMANI Dr. İbrahim Kerim’in Allah’ın isimlerini zikretmek, abdest almak ve bazı ibadetlerin insan üzerindeki güzel tesir ve insan ruhunda meydana getirdiği enerji mevzuunda enteresan bir araştırmanın neticeleri yayınlanmış.
Dr. İbrahim Kerim, Allahu Teala’nın Güzel İsimlerini (Esma-i Hüsna’yı) zikretme, Kur’an-ı Kerim okuma, dua ve ezanın telaffuzu esnasında ortaya çıkan ruhî enerjiyle vücudda oluşan titreşimleri ölçmek suretiyle önemli sırlara ulaştığını ifade ediyor.
Dr. İbrahim Kerim, araştırmalarına dayanarak, Cenab-ı Hakk’ın Güzel İsimleri’nden her birinin, bir güce sahip olduğunu, o isimlerin zikredilmesiyle ruhta muayyen bir enerjinin ortaya çıktığını ve düzenli olarak zikredilen Güzel İsimler’in, bir veya daha fazla organa muayyen bir tesir yaptığını ve bunun, Allahu Teala’nın muhtelif isimlerinin zikri esnasında vücudda meydana gelen titreşimlerin ölçülmesiyle anlaşıldığını söylüyor.
Ayrıca Dr. İbrahim Kerim, biyo-geometri bilim dalıyla radiesthesia (vücut frekansı) bilimleri çerçevesinde yaptığı araştırmada, ibadette bazı ses ve hareketlerin insanda oluşturduğu tesirler mevzuunda şunları ifade ediyor: Biz, Müslümanlar olarak, dua ve namaz gibi ibadetleri bazı hareketlerle beraber yapmaktayız. Mesela, namazda tahiyyatta otururken, şehadet getirme esnasında parmak kaldırma hareketini pek çok defa ölçtüm, deneylere tabi tuttum ve gördüm ki, şehadet parmağının kaldırılması esnasında bir ruhî enerji meydana geliyor. Ama sol elin parmağı ile yapılan aynı harekette ise, herhangi bir enerji görülmüyor. Dua esnasında kaldırılan elde de, şehadet parmağının hareketinde olduğu gibi aynı ruhî enerjiyi tespit ettim ve böylece neticede ibadet maksadı ile yapılan her organ hareketinin ruhî bir enerji oluşturduğu hususu anlaşılmış oldu.
Dr. İbrahim Kerim, ezan konusunda da şunları söylüyor: “Müezzinin okuduğu ve ibadetin bir parçası olan ezan, sadece mü’minleri namaza davet için değil, aynı zamanda bu ses mü’minlerin ruhunda ilave bir enerji üretmek suretiyle onları namaza hazırlıyor, bundan dolayı ezan okunurken namaza durmamak lazım. Dr. İbrahim, abdest mevzuunda da, insan üzerinde eşyadan, güneşten gelen eksi yüklü birikmiş elektronların abdestle temizlendiğini, abdestin stresi de belli ölçüde giderdiğini ifade edip, abdestli insanların yüzlerinin nurlu olduğunu kaydediyor.
Bütün semavi dinlerde, ruha enerji veren namaz, oruç, dua gibi hareketlerin olduğunu belirten Dr. İbrahim Kerim, araştırmasının sonunu “Din ilimdir, onun gerçek boyutunu idrak etmeye kimsenin gücü yetmez.” cümlesiyle bitiriyor.
Büyük mürşidlerden Şeyh Ebu Necib El-Bağdadî, kendisine intisap etmek için gelenlere birkaç defa Esma-i Hüsna’yı okutturduktan sonra, bu sefer bizzat kendisi teker teker Esma-i Hüsna’yı okuyup yüzlerine bakıyordu. Eğer okuduğu isimlerden herhangi birisinin şahıs üzerinde ürperti vs. şeklinde bir belirtisini fark ederse onu kabul edip, ilgili isimle ilgili, ne zaman ve ne kadar okuyacağına dair vazifeler veriyordu. Eğer böyle bir belirti izhar edilmemişse onların intisabını kabul etmiyordu.

Destek tedavi olarak bioenerji uygulamasına gelen hastalardan olumlu netice alındığını belirten Bioenerji uygulayıcıları “Son 4. safhada ise bioenerji sayesinde tümörlerin gelişip yayılması engelleniyor. Ardından tümörlerin parçalanıp küçülerek yok olması sağlanıyor. Ayriyeten vücudun içindeki oksijen oranın yükselmesi ile negatif enerjinin azalması, sonuçların daha net gözlemlendiğini gösteriyor. Bioenerji uygulaması sadece enerji vermeye yönelik değil, kişinin kendi manyetik alanını ve frekansını yeniliyor” dedi.

Kemoterapi vücudun bağışıklılığını zayıflatır. Biyoenerji terapi iki kemoterapi terapiler arasında uygulanabilir. Kemoterapinin yan etkileri nötralize edilir ve hasarlar en aza inmesi hedeflenmektedir.

ayrıca psikolojisini rahatlatır, danışanların farklı rahatsızlıkları olmasına rağmen rahatlama hissederler.
..

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s